Situace, ve kterých vám spolupráce s realitním makléřem zjednoduší život

Libor Grabec | 08. 10. 2021

Občas se dostanete do situací, kdy je prodej nemovitostí to poslední, co chcete v danou chvíli řešit. Proto rozhodně oceníte spolupráci s realitním makléřem, který nejen vyřeší prodej za vás, ale zároveň může za vaši nemovitost díky zkušenostem získat vyšší částku.

Dědictví

Dědictví je často zdrojem sporů, zvláště, když více vlastníků zdědí jednu nemovitost. V tomto případě můžete předejít zbytečným dohadům, protože makléř zajistí kupce a všichni budete přesně vědět, jakou částku za nemovitost dostanete. Tu poté už jen rozdělíte na stejné díly.

Komunikace se staršími lidmi

Teď určitě nemyslíte na prodej vaší nemovitosti, protože jste na vrcholu sil, ale s přicházejícím věkem můžete zjistit, že schody ve vašem domě už jsou problém anebo že přiléhající zahrada už je velká a její údržba je na vás moc náročná. V této chvíli budete chtít vyměnit váš dům za menší byt třeba blíže dětem. Pokud si myslíte, že starším rodičům vždy pomáhají děti, nemusí to tak být vždy. I v tomto případě vám pomůže makléř, jak s prodejem vaší nemovitosti, tak i s hledáním nového bydlení.

Finanční problémy

Každý člověk se může dostat do finanční tísně a někdy může situace zajít tak daleko, že je třeba prodat nemovitost. Samozřejmě, že v takové situaci často hraje velkou roli čas a to může zásadně ovlivnit úsudek prodejce. Ten v případě, že chce prodej realizovat sám, může nemovitost podhodnotit jen, aby ji co nejdříve prodal. I tady je lepší kontaktovat realitního makléře, který objektivně posoudí stav vaší nemovitosti a usnadní vám celkový proces prodeje.

Prodej nemovitosti v jiném městě

Zdědili jste dům po prarodičích, který je v jiném městě než ve kterém teď žijete? I vzdálenost třeba 50 kilometrů může být nepříjemná pro organizování a dojíždění na prohlídky a nemusíte mít ani chuť a čas tohle všechno zařizovat. Realitní makléř tyhle starosti vyřeší za vás. Stačí jen předat klíče a makléř vás bude informovat o tom, jak se prodej vyvíjí.

Technické závady na nemovitosti

I tady se může stát, že něco přehlédnete a při prodeji na vlastní pěst nesete za vady zodpovědnost. A to se často nevyplácí. Ještě horším řešením je snažit se vady skrýt tak, aby nebyly viditelné. To opravdu nedoporučuji, i v této situaci je lepší oslovit makléře, který dokáže většinu chyb vyřešit. Častokrát stačí jen na chyby prodejce upozornit a doporučit, jakým způsobem by se měly řešit.

Pohodlí 

Chcete mít klid, předat makléři klíče a jen podepsat smlouvu a nechat si zaslat peníze za vaši nemovitost? Odpověď je ano? Tak v tom případě je to ideální. Makléř vše vyřeší za vás a bude se snažit prodat nemovitost za nejvyšší možnou částku.

Ve všech výše zmíněných případech vám můžu s prodejem pomoci. Neváhejte mě kontaktovat a všechno můžeme probrat na osobní schůzce u dobré kávy.

Využijte kontaktní formulář a napište mi.

Vyplňte požadované informace o sobě a případně zprávu, kterou mi chcete poslat. Budu Vás obratem kontaktovat.

Máte zájem o on-line odhad vaší nemovitosti? Napište mi.

Vyplňte níže uvedený formulář a případně přidejte jakoukoliv poznámku. Po obdržení zprávy a vypracování odhadu vás budu kontaktovat.