Aukce nemovitostí

Libor Grabec | 22. 08. 2021

Poslední zhruba rok je většinou pravidlem, že tímto způsobem řeším každý obchod. Ten má už od začátku jasný cíl, získat pro klienta tu nejvyšší cenu za jeho nemovitost. Postup je většinou dost podobný, proto jsem se rozhodl vám ho dnes nastínit, abyste měli představu o tom, jak se prodej realizuje.

Je velice důležité už na začátku vhodně nastavit cenu, aby odpovídala nemovitosti a nebyla příliš vysoká nebo naopak příliš nízká. Zakládám si na kvalitní prezentaci každé nemovitosti tak, aby zaujala co nejvíce potenciálních zájemců a ti se ozvali se zájmem o prohlídku.

Při prohlídkách se většinou zájemci potkávají a já je informuji o dalším postupu. V tuto chvíli přichází na řadu informace o aukci, tedy kdo ze zájemců nabídne nejvyšší částku, ten se stává kupcem.

Vždy dávám klientům po prohlídkách čas na rozmyšlenou a s odstupem pár dní zjišťuji, kolik máme na nemovitost potenciálních zájemců.

Tento užší výběr klientů opět informuji o tom, jaký bude další postup a požádám je, aby mi v určitém termínu zaslali jejich nabídku, kterou jsou ochotni za nemovitost zaplatit.

Proces končí oficiálním e-mailem s vyjádřením, který z účastníků nabídl nejvyšší částku. Poté s kupujícím a prodejcem nemovitosti řeším všechny náležitosti tak, aby prodej proběhl bez starosti a ke spokojenosti obou stran. Jak prodejce tak i kupujícího.

Samozřejmě je důležité vše probrat osobně a dopodrobna tak, aby měl klient přesnou představu o tom, jak se bude celý prodej vyvíjet a jaké kroky při něm budou následovat.

Pokud i vy prodáváte svou nemovitost a chtěli byste využít mých služeb, neváhejte mě kontaktovat a sjednat si osobní schůzku. Věřím, že společně najdeme tu nejlepší možnou cestu, na jejímž konci budete co nejspokojenější

Využijte kontaktní formulář a napište mi.

Vyplňte požadované informace o sobě a případně zprávu, kterou mi chcete poslat. Budu Vás obratem kontaktovat.

Máte zájem o on-line odhad vaší nemovitosti? Napište mi.

Vyplňte níže uvedený formulář a případně přidejte jakoukoliv poznámku. Po obdržení zprávy a vypracování odhadu vás budu kontaktovat.