Nové bydlení aneb určete si své priority

Libor Grabec | 11. 07. 2022

Možná se jedná o vaše první bydlení nebo se potřebujete přestěhovat, je důležité si stanovit, co vlastně od nového bydlení očekáváte. Určitě se setkáte s nemovitostmi, které budou mít spoustu výhod ale i nevýhod. Je proto nutné si ujasnit, co je pro vás v novém bydlení prioritou. V dnešním článku se podíváme na to, jak postupovat při tvorbě seznamu.

Pokud se jedná o stěhování se ze současné nemovitosti, je důležité zhodnotit, kde žijete a ideálně si sepsat plusy a mínusy stávajícího bytu. Lépe se vám poté bude určovat, co je třeba změnit a co naopak rozhodně chcete zachovat.

Zaměřte se na uspořádání bytu, lokalitu, orientace oken i v jakém okolí a zástavbě se byt nachází. Vyhodnoťte dostupnost služeb, škol, možnosti parkování. Pokud máte děti či plánujete rodinu, určitě vás bude zajímat i možnost vyžití dětí v okolí nového bytu. Do seznamu uveďte to, co vám v současném bydlení vyhovuje a nechcete o ně přijít.

Když se zaměříme na konkrétní atributy bytu, je zde nezbytné zamyslet se nad budoucností a co máte v plánu. Jinak budete byt vybírat, pokud jste single, mladý pár plánující rodinu anebo pár, který už děti z rodinného hnízda vypustil.

V bytě tak budete přemýšlet nad dětskými pokoji nebo nad místem pro dílnu, pracovnu, šatnu aj.

Pokud patříte k milovníkům sportu, rozhodně nezapomeňte v seznamu uvést, že potřebujete dostatek místa pro uskladnění veškerého sportovního vybavení.

Okolí

S novým bytem přichází i noví sousedé a s nimi i nový ruch. I když budete doma, stále můžete být svědky dění v okolních bytech. Pláč dětí, štěkání psů, večírky a další. U makléře se nezapomeňte informovat o poměrech v domě, do kterého máte v plánu se stěhovat. Pokud patříte k milovníkům klidu a chcete se hlučným sousedům vyhnout, v seznamu priorit uveďte požadavek na klidné sousedy.

Dalším nezbytným bodem jsou služby, většina inzerátů už obsahuje dostupnost do obchodů, školek, k lékařům atd. V tomto případě si opět musíte stanovit, co je pro vás důležité a jaké služby nejčastěji navštěvujete. Jestliže vyhledáváte kulturu, sportovní vyžití, zaměříte se určitě na přiměřenou vzdálenost od vašeho bydliště.

Na závěr bych chtěl dodat, že je nezbytné v seznamu udělat pár kompromisů a určitě si to, co je pro vás ze všeho nejdůležitější. Pokud ale seznam s konkrétními požadavky na bydlení budete mít, hledání bude snadnější a nebudete ztrácet čas návštěvami bytů, které vám nebudou vyhovovat.

Stále platí to, že pokud budete s hledáním potřebovat pomoc, neváhejte mě kontaktovat, velmi rád vám usnadním cestu k vysněnému bydlení.

Využijte kontaktní formulář a napište mi.

Vyplňte požadované informace o sobě a případně zprávu, kterou mi chcete poslat. Budu Vás obratem kontaktovat.

Máte zájem o on-line odhad vaší nemovitosti? Napište mi.

Vyplňte níže uvedený formulář a případně přidejte jakoukoliv poznámku. Po obdržení zprávy a vypracování odhadu vás budu kontaktovat.